Dev:Cast – #03 Dobre praktyki pracy zdalnej

Praca zdalna, nawet ta sporadyczna wymaga odpowiedniego przygotowania. Wszystko z pozoru wygląda na prostą sprawę, jednak nagle okazuje się, że pomimo 12 godzin przed komputerem nie ma namacalnego efektu. Tu coś nas rozproszyło. Następnie oderwaliśmy się od komputera dosłownie na minutę, a finalnie wpadliśmy w wir obowiązków domowych – sprzątając, porządkując czy wyjeżdżając na szybkie, 2 godzinne zakupy 🙂 Aby nasza praca zdalna była efektywna, należy przygotować się na poziomie:

  • technicznym – który może obejmować konfigurację VPN, środowiska developerskiego, konfiguracji mikrofonu oraz słuchawek;
  • mentalnym – abyśmy faktycznie pracowali np. poprzez ustalenie konkretnego timeboxu;
  • przestrzennym – by móc usiąść w miejscu, gdzie jest nam wygodnie i bez przeszkód możemy wykonywać swoją pracę.

Podczas rozmowy, poruszamy tematy związane z tym jak się przygotować do pracy zdalnej oraz na co zwracać szczególną uwagę. Tak aby nasza praca była bardziej efektywna i przede wszystkim, nie zaczynała się o godzinie 8:00 i trwała do późnej nocy – oczywiście mam na myśli, 8 godzinny dzień roboczy 🙂

Lubisz popracować zdalnie, ale coś ciągle odwraca Twoją uwagę? Domownicy nie dają Ci spokoju? Zapraszamy do trzeciego odcinka podcastu Dev:Cast, może zaproponowane rozwiązania będą Ci pomocne.

Jeżeli praca zdalna jest Ci bliska, warto przeczytać również artykuł Juli Evans pt. Working remotely, 4 years in.

Dodatkowy odsłuch Dev:Cast

Podcast Dev:Cast dostępny jest także do odsłuchu:

Udział wzięli

W tym odcinku podcastu Dev:Cast usłyszycie głosy następujących osób:

Masz pomysł na temat?

Jeżeli chcesz abyśmy porozmawiali na jakiś konkretny temat, zgłoś go za pośrednictwem komentarza pod tym odcinkiem lub napisz do nas e-mail.

Jingle Music by www.bensound.com.

Na co dzień programujący CTO w Emphie Solutions. Projektuje, tworzy oraz wdraża rozwiązania oparte o ekosystem JavaScript. Rozwija swoje umiejętności z zakresu Cloud / DevOps / SRE. Fascynat programowania, architektury, chmury i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Na temat technologii publikuje materiały w ramach projektu DevEnv, którego jest założycielem.
PODZIEL SIĘ