#02 Nieśmiertelne pytania techniczne. Po co pytamy np. o SOLID czy wzorce projektowe? [the:procast]

Przyszła pora na rozmowę rekrutacyjną. Warto by było się przygotować, odświeżyć rzeczy, które wyparowały nam z głowy, ale które na pewno się pojawią …

Googlujesz najczęściej występujące pytania rekrutacyjne i uczysz się ich na pamięć.

SOLID, wzorce projektowe, bazy danych, architektura to są tematy, o które na pewno rekruter zahaczy, ale … o co chodziło z tym Liskov. Nie pamiętam, bym kiedykolwiek używała Pyłku… No nic, trzeba przysiąść i przykuć jak na studiach.

Czy aby na pewno?
Czy rekruter oczekuję od nas wiedzy encyklopedycznej bez poparcia w doświadczeniu?

No właśnie! Czego oczekuje? I co warto sobie odświeżyć?

Ten odcinek jest po to, by właśnie rozwiać wszelkie wątpliwości w zakresie zadawania pytań przez rekruterów technicznych.

PS. Nie odpowiemy na pytania co to jest SOLID czy wzorce projektowe- w tej kwestii zapraszamy Cię na nasz kanał YouTube.


Wszystkie odcinki podcastu the:procast dostępne są w mediach podcastowych takich jak: Anchor, Spotify, Apple Podcast, oraz Google Podcast.


Masz pytanie odnośnie rekrutacji IT? Chcesz zostać gościem naszego odcinka? Napisz do nas!

Na co dzień programujący CTO w Emphie Solutions. Projektuje, tworzy oraz wdraża rozwiązania oparte o ekosystem JavaScript. Rozwija swoje umiejętności z zakresu Cloud / DevOps / SRE. Fascynat programowania, architektury, chmury i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Na temat technologii publikuje materiały w ramach projektu DevEnv, którego jest założycielem.
PODZIEL SIĘ