4 Zasady, które (prawdopodobnie) uratują Ci tyłek

Ktoś mi kiedyś powiedział, że dobry programista powinien być do pewnego stopnia leniwy i głupi. Nie oznacza to, że nie powinien robić nic, ale bardziej, że nie powinien robić za dużo i na zapas.

Brzmi trochę zagadkowo? Jeśli tak, to zapraszam do obejrzenia filmu. Zapoznam Cię z 4 podstawowymi zasadami, które moim zdaniem każdy programista powinien znać, gdyż ich stosowanie może po prostu uratować Ci skórę. Te zasady to: KISS, DRY, YAGNI i jedna bonusowa ode mnie 🙂

Pozdrawiam 🙂

W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ