#53 Pragmatycznie o Chmurze z Wojtkiem Gawrońskim

Chmura publiczna na dobre zagościła w naszych projektach. Wykorzystywana w większym i mniejszym zakresie ułatwia osiągać wyznaczone cele projektowe. Niestety jak każde narzędzie, niesie ze sobą pewną pulę nowych problemów. Dlatego postanowiliśmy porozmawiać z Wojtkiem Gawrońskim, specjalistą AWSa o tym, co niesie ze sobą chmura publiczna.

Jakie korzyści zyskują programiści podczas pracy z chmurą?

Na co uważać podczas pracy z chmurą? Jak chmura publiczna może przyśpieszyć dostarczanie rozwiązania biznesowego?

Konkretne przykłady, to coś, co w tym odcinku podcastu zostało nie raz poruszone. Jednym z nich jest projekt, o którym opowiada Wojtek, który został dostarczony szybciej, niż standardowo zakładano, dzięki właśnie, znajomości usług chmurowych.

Zainteresowany? W takim razie zapraszam Cię do odsłuchu tego odcinka podcastu ⤵️⤵️

Słuchaj: „#53 Pragmatycznie o Chmurze z Wojtkiem Gawrońskim”

🎧 Dodatkowy odsłuch

Ten odcinek podcastu DevEnv dostępny jest także do odsłuchu:

🤠 Nasz gość – Wojtek Gawroński

Architekt rozwiązań chmurowych i współzałożyciel firmy Pattern Match, która świadczy usługi doradcze, implementacyjne, wdrożeniowe oraz specjalistyczne w zakresie chmury publicznej, ze specjalizacją w platformie Amazon Web Services (AWS). 8x certyfikowany ekspert AWS, specjalista w temacie chmurowych baz danych, architektury serverless oraz analizy danych w chmurze. W wolnych chwilach maniak AWS, który dzieli się swoją wiedzą na blogu AWS Maniac oraz kanale YouTube.

💰 Udział wzięli

W tym odcinku podcastu DevEnv usłyszycie głosy następujących osób:

💡 Masz pomysł na temat?

Jeżeli chcesz abyśmy porozmawiali na jakiś konkretny temat, zgłoś go za pośrednictwem komentarza pod tym odcinkiem lub napisz do nas e-mail.

NodeStart - Twórz back-end w JavaScript / TypeScript
Na co dzień programujący CTO w Emphie Solutions. Projektuje, tworzy oraz wdraża rozwiązania oparte o Node.js. Na temat tej technologii publikuje materiały w ramach inicjatywy NodeStart. Fascynat programowania, architektury, chmury i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Założyciel DevEnv, współautor podcastu i kanału YouTube DevEnv.
PODZIEL SIĘ