#54 Znam Wzorce Projektowe. Co dalej?

Temat wzorców projektowych pojawia się w ramach DevEnv dość często. To za sprawą tego, że widzimy w nich pozytywny aspekt, wpływający na kod. Natomiast jak ze wszystkim – zdecydowanie z dawką rozsądku i umiaru. Dlatego staramy się przekazać, co o nich wiemy oraz dzielimy się doświadczeniami w ich stosowaniu.

Całkiem niedawno uruchomiliśmy także serię filmów na YouTube związanych właśnie z wzorcami projektowymi. Możesz sprawdzić co mamy do powiedzenia, korzystając z playlisty Design Patterns – Wzorce Projektowe.

Tym razem poruszyliśmy bardzo otwarty temat, ponieważ zastanawiamy się co dalej w momencie, gdy poznamy podstawowe wzorce projektowe. Jak się odnaleźć i na co zwracać uwagę podczas ich stosowania.

Na co uważać w pracy ze wzorcami projektowymi?

Czy łatwo jest rozróżniać zaimplementowane wzorce w kodzie od siebie? Czy wzorce z reguły można by było nazwać antywzorcami?

Zainteresowany? W takim razie zapraszam Cię do odsłuchu tego odcinka podcastu ⤵️⤵️

Słuchaj: „#54 Znam Wzorce Projektowe. Co dalej?”

🎧 Dodatkowy odsłuch

Ten odcinek podcastu DevEnv dostępny jest także do odsłuchu:

💰 Udział wzięli

W tym odcinku podcastu DevEnv usłyszycie głosy następujących osób:

💡 Masz pomysł na temat?

Jeżeli chcesz abyśmy porozmawiali na jakiś konkretny temat, zgłoś go za pośrednictwem komentarza pod tym odcinkiem lub napisz do nas e-mail.

Na co dzień Software Engineer, jeszcze programujący CTO w firmie Emphie Solutions. Fascynat programowania, architektury, metodyk zwinnych i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Polyglot Programer kochający poznawać nowe języki jednocześnie wykorzystując ich najlepsze strony. Założyciel DevEnv i współautor podcastu DevEnv.
PODZIEL SIĘ