#56 Low-Code/No-Code. Must have czy moda? Gość Szymon Paluch

Rozwiązania, które umożliwiają nam tworzenie gotowego oprogramowania, stron internetowych czy witryn, bez większych umiejętności programistycznych towarzyszą nam od dawna. Front Page, Drupal, jPortal, WordPress – długo by wymieniać oprogramowanie, które nazwaliśmy dość luźno pierwowzorami dzisiejszych Low-Code i No-Code. Dziś to tylko niewielka część tego co możemy wykorzystać.

Kolejny sklep internetowy, kolejny landing page, kolejna strona firmowa czy newsletter. To wszystko, a nawet i więcej biorąc pod uwagę narzędzia automatyzujące procesy, możemy stworzyć bez znajomości wymaganych technologii. Powstały rozwiązania, które za pomocą przyjemnego i prostego interfejsu użytkownika możemy w łatwy sposób wykorzystać, aby dostarczyć wartość biznesową. Czy to jednak znaczy, że w niedalekiej przyszłości…

Rozwiązania Low-Code / No-Code zastąpią większość programistów?

W podcaście dyskutujemy ze znawcą tematu – Szymonem Paluchem, o przyszłości programistów. Podejmujemy także temat tego, czy czasem rozwiązania Low-Code, No-Code nie są czasem łatwym wejściem w świat IT?

Jaka jest rola programistów w dobie oprogramowania, rozwiązującego częste problemy biznesowe? Czy po raz kolejny, Bartek musi implementować newsletter? Czy łatwiej skorzystać z rozwiązań typu MailerLite?

Zainteresowany? W takim razie zapraszam Cię do odsłuchu tego odcinka podcastu ⤵️⤵️

Słuchaj: „#56 Low-Code/No-Code. Must have czy moda? Gość Szymon Paluch”

🎧 Dodatkowy odsłuch

Ten odcinek podcastu DevEnv dostępny jest także do odsłuchu:

🤠 Nasz gość – Szymon Paluch

Przedsiębiorcą i ekspert w dziedzinie tworzenia produktów cyfrowych. Podczas swojej kariery współtworzył: upacjenta.pl – start-up z branży HealthTech, biuti.pl – start-up z branży Beauty, riot.agency – jedną z pierwszych polskich Digital Product Agency.
Szymon, przez ostatnich 5 lat miał okazję zderzyć się z wymaganiami rynku setki swoich pomysłów. Wszystkie metody, których używa zostały sprawdzone w praktyce. Wzoruje się na rozwiązaniach wykorzystywanych przez gigantów z Doliny Krzemowej (Google, Apple czy Facebook), którzy pomimo korporacyjnych rozmiarów zachowali start-upówy charakter.

💰 Udział wzięli

W tym odcinku podcastu DevEnv usłyszycie głosy następujących osób:

💡 Masz pomysł na temat?

Jeżeli chcesz abyśmy porozmawiali na jakiś konkretny temat, zgłoś go za pośrednictwem komentarza pod tym odcinkiem lub napisz do nas e-mail.

NodeStart - Twórz back-end w JavaScript / TypeScript
Na co dzień programujący CTO w Emphie Solutions. Projektuje, tworzy oraz wdraża rozwiązania oparte o Node.js. Na temat tej technologii publikuje materiały w ramach inicjatywy NodeStart. Fascynat programowania, architektury, chmury i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Założyciel DevEnv, współautor podcastu i kanału YouTube DevEnv.
PODZIEL SIĘ