#62 Ulga IP Box dla programistów. Gość Aleksandra Borowska (PRAVNA.PL)

Podatek liniowy z IP Box to opcja podatkowa, na którą zastanawia się coraz więcej programistów. Ryczałt 12% jest oczywiście atrakcyjny, ale masz niższą zdolność kredytową, nie opłaca Ci się auto w leasing i nie możesz odliczyć kosztów.

Z IP Box masz wyższą zdolność kredytową, możesz rozliczyć się za 3 poprzednie lata, ale na pewno słyszałeś też o tym, że to sporo formalności i ryzyko kontroli z urzędu.

Ile w tym prawdy? O korzyściach, mitach i o tym, ile można zyskać na uldze, rozmawiałem w podcaście z Aleksandrą Borowską — ekspertem ds. ulgi IP Box w Pravna Group.

Jakie wątki poruszyliśmy?

  • Jak ulga wypada na tle innych form podatkowych?
  • Ile można zyskać?
  • Jak wygląda proces ubiegania się o ulgę?
  • Jakie dokumenty są nam potrzebne?
  • Czy IP Box = dużo formalności?
  • Czy trzeba obawiać się kontroli z US?

Słuchaj: „#62 Ulga IP Box dla programistów. Gość Aleksandra Borowska (PRAVNA.PL)”

Dla mnie na początku IP BOX też był czymś, czego się bałem. 😱 Przerażała mnie przede wszystkim biurokracja, walka z Urzędem Skarbowym i wszelkiego rodzaju kontrole.

Pravna pokazała mi, że to może wyglądać zupełnie inaczej. To właśnie Pravna uzyskała dla mnie IP Box’a, a także rozliczyła 3 poprzednie lata. Formalności ograniczone do minimum — rozmowa telefoniczna, wymiana kilku maili i parę miesięcy później wszystko zostało doprowadzone do finału, czyli zwrotu nadpłaconego podatku.

I to jeszcze zanim wpadliśmy na pomysł, by stworzyć wspólny materiał.

Zapraszam serdecznie do odsłuchu 🔊🔊

🎧 Dodatkowy odsłuch

Ten odcinek podcastu DevEnv dostępny jest także do odsłuchu:

💰 Udział wzięli

W tym odcinku podcastu DevEnv usłyszycie głosy następujących osób:

💡 Masz pomysł na temat?

Jeżeli chcesz, abyśmy porozmawiali na jakiś konkretny temat lub chciałbyś wziąć udział w podcaście – napisz do nas e-mail.

Na co dzień programujący CTO w Emphie Solutions. Projektuje, tworzy oraz wdraża rozwiązania oparte o ekosystem JavaScript. Rozwija swoje umiejętności z zakresu Cloud / DevOps / SRE. Fascynat programowania, architektury, chmury i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Na temat technologii publikuje materiały w ramach projektu DevEnv, którego jest założycielem.
PODZIEL SIĘ