Auditor – Daj Się Poznać 2017

Parę słów na temat inicjatywy "Daj Się Poznać 2017" oraz realizowanego w jej ramach projektu AUDITOR.

Daj Się Poznać – a co to jest?

Daj Się Poznać 2017 to inicjatywa Macieja Anisierowicza znanego z m.in prowadzenia bloga devstyle.pl. W tym roku postanowiłem spróbować swoich sił i przez 10 tygodni dostarczać nieco oprogramowania oraz opisywać swoje programistyczne działania w postaci postów.

Jaki projekt postaram się realizować?

Projekt w wersji roboczej nazwałem AUDITOR. Ma on na celu ułatwienie procesu audytu kodu oprogramowania. Dość często zdarza mi się wykonywanie weryfikacji gotowych projektów, które potencjalnie mogą zostać przejęte przez firmę w której pracuję. Aktualnie ten proces jest dość żmudny i wymaga ciągłego przełączania kontekstu pomiędzy IDE, a Wordem. Czas to zmienić! Chcę aby po zakończeniu audytu kodu i pozostawieniu komentarzy w konkretnych plikach kodu źródłowego można było wygenerować plik (PDF, txt) zawierający wszystkie uwagi wraz z fragmentami kodu. Dotychczas realizowane było to za pomocą metody copy-paste do Worda.

Oczywiście to tylko jedna z części przeprowadzanego audytu. Jednak na ten moment w.w założenia ułatwią jedną z najżmudniejszych części.

Kto wie, ale może po DSP2017 albo jeszcze w jego trakcie uda mi się zintegrować to narzędzie z narzędziami SCA dostarczając całkiem przyzwoity zaczątek raportu dostarczanego po audycie kodu źródłowego? 🙂

Gdzie masz chłopie repozytorium?

Repozytorium kodu będzie dostępne w ramach repozytorium GitHub – Auditor.

Na co dzień programujący CTO w Emphie Solutions. Projektuje, tworzy oraz wdraża rozwiązania oparte o ekosystem JavaScript. Rozwija swoje umiejętności z zakresu Cloud / DevOps / SRE. Fascynat programowania, architektury, chmury i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Na temat technologii publikuje materiały w ramach projektu DevEnv, którego jest założycielem.
PODZIEL SIĘ