Boiling Frogs 2017 – Software Craftmanship Conference

W ostatnią sobotę lutego (25.02.2017 r.) odbyła się wrocławska konferencja Boiling Frogs” Software Craftmanship. Była to dopiero druga edycja tej konferencji, ale widać jak bardzo była potrzebna podobna inicjatywa w tym mieście, ponieważ wzbudziła bardzo duże zainteresowanie społeczności i uczestniczyło w niej około 1000 osób. Jest to niewątpliwie imponujący wynik.

Osobiście bardzo czekałem na tą „imprezę” i cieszę się, że całkiem przypadkiem trafiłem na informację o BF w okolicach grudnia. Nie znałem wcześniej tej konferencji, ale po przeczytaniu agendy wiedziałem, że muszę się tam pojawić. Od razu namówiłem kilku znajomych z pracy i zarezerwowaliśmy miejsca.

Organizacja przed i w trakcie konferencji

Ponad tydzień przed konferencją jako uczestnik otrzymałem wiadomość email ze wszystkimi niezbędnymi informacjami organizacyjnymi, a także informację na temat parkingu. Po przyjeździe na miejsce nie było żadnych niespodzianek, a rejestracja odbyła się sprawnie.

To była moja pierwsza wizyta we Wrocławskim Centrum Kongresowym i chociaż co do samego miejsca (budynku) mam mieszane uczucia to do obsługi, cateringu nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

Konkrety

Czas przejść do meritum i podsumować prelekcje w których uczestniczyłem jako słuchacz.

Niestety muszę przyznać, że przed samą konferencją miałem ciut wyższe oczekiwania w porównaniu z tym co tak naprawdę wyniosłem i czego nowego się dowiedziałem. Prawdopodobnie spora też w tym moja wina bo mogłem poświęcić krótką chwilę dzień wcześniej aby przeanalizować na jakie prezentacje powinienem się udać (warto zapamiętać na przyszłość).

Prezentacje, które zasługują na wyróżnienie:

  • Jeśli tylko jest taka możliwość to moim stałym punktem każdej konferencji są prezentacje prowadzone przez Mariusza Gila, który jest moim „osobistym pewniakiem”. Tym razem przedstawił temat Back to forgotten roots, który w fajny sposób opisuje „problemy codzienne”.
  • Wojtek Gawroński ze swoją prelekcją „Functional Programming in the wild„, wychodzi do ludzi i udowadnia, że programiści języków funkcyjnych nie gryzą i są otwarci na świat 😉 Kawał solidnej prezentacji!
  • Prezentacja „Serverless Architecture„, którą poprowadził Michał Kurzeja pozwoliła mi w łatwy sposób poznać podstawowe koncepcje tematu serverless.
  • Paweł Słomka i „100 postów w rok„. Panie Pawle, mam nadzieję, że będę za rok tam gdzie jest Pan teraz 😉
  • Dodatkowo słyszałem bardzo dobre opinie o prezentacjach „Data i czas dla programistów” (Michał Pipa) oraz „Agile&Architecture” (Jarosław Pałka). Niestety sam nie byłem na nich obecny, jednak mam je oznaczone jako „muszę zobaczyć”, kiedy pojawią się materiały filmowe na kanale Boiling Frogs.

Podsumowanie

Mimo nie do końca przemyślanego doboru ścieżki z mojej strony to konferencję (zarówno część merytoryczną jak i organizacyjną) oceniam jak najbardziej na duży plus i na pewno jeśli tylko będzie taka możliwość to pojawię się na kolejnej edycji już w przyszłym roku.

Programista skupiony głównie wokół technologii webowych, ale nie przywiązujący się do konkretnych języków i narzędzi. Skoncentrowany na ciągłym rozwoju, zwolennik ruchu Software Crafmanship. Na codzień pracując w DAZN ma okazję rozwijać interesujący projekt do streamingu wydarzeń sportowych. Prywatnie fan sportu, a szczególnie piłki nożnej. Po godzinach próbuje również swoich sił w piwowarstwie domowym.
PODZIEL SIĘ