Cloud-Native – nowoczesne podejście do tworzenia aplikacji (QE 2019)

Z wielką ostrożnością zaczynamy podchodzić do bezpośredniego wykorzystywania usług Cloud Computing od jednego dostawcy. Organizacje przygotowują się do wykorzystywania dowolnej chmury i unikają uzależnienia się od jednego usługodawcy. Co więcej, pojawiła się strategia Polycloud polegająca na wykorzystaniu usług różnych dostawców w celu rozwoju i uruchamiania oprogramowania. To zauważalne wyzwanie, czyli spełnienie specyficznych reguł podczas podejścia do tworzenia aplikacji, zostało poruszone chociażby na łamach dziewiętnastego radaru technologicznego firmy ThoughtWorks.

W trakcie prezentacji na Quality Excites 2019 przedstawiam, czym jest Cloud-Native, czym różni się podejście Stateful od Stateless oraz na jakie aspekty tworzenia i uruchamiania aplikacji należy zwrócić szczególną uwagę.

Na co dzień programujący CTO w Emphie Solutions. Projektuje, tworzy oraz wdraża rozwiązania oparte o ekosystem JavaScript. Rozwija swoje umiejętności z zakresu Cloud / DevOps / SRE. Fascynat programowania, architektury, chmury i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Na temat technologii publikuje materiały w ramach projektu DevEnv, którego jest założycielem.
PODZIEL SIĘ