Coding Dojo Silesia

Aby być w czymś mistrzem, należy ćwiczyć. Ciągle i systematycznie, rozwijając swoją samodyscyplinę oraz doskonalić swoje rzemiosło.

Ćwiczenia możemy wykonywać samemu, często nie wiedząc, że popełniamy błąd lub stosujemy praktyki, których nie powinno się używać. Warto aby ktoś obserwował naszą sztukę doskonalenia, tak by unaocznić nam błędy i pokazać swój sposób. I na odwrót – uczmy się wtedy wspólnie…

Coding Dojo – o co chodzi?

Coding Dojo to spotkanie podczas którego programiści pracują razem nad wybranym zagadnieniem/zadaniem – ćwiczą wspólnie jak wojownicy, dążąc do perfekcji. Cel jest prosty – doskonalenie umiejętności programistycznych poprzez rozwiązywanie zagadnienia, ulepszanie jego rozwiązania oraz dopieszczanie kodu. Można wtedy:

  • lepiej poznać wykorzystywane narzędzia – IDE, język, framework;
  • testować, wykorzystywać w praktyce i utrwalać dobre praktyki;
  • ćwiczyć współpracę;
  • analizować sposób rozwiązywania problemów przez innych – mniej lub bardziej doświadczonych programistów.

Ważne aby spotkania miały luźną formę, przyjazną atmosferę, otwartą na popełnianie błędów i wspólną naukę. Tak by nikt nie bał się popełniać błędy czy wychodzić z propozycją niekonwencjonalnych rozwiązań.

Sposobów na przeprowadzenie Dojo oraz jest wiele (np. Prepared Kata, Randori Kata). Podobnie z gotowymi przykładami do rozwiązywania – poczytasz o nich między innymi na codingdojo.org.

Coding Dojo - Kopalnia Dobrego Kodu

Coding Dojo Silesia

Jeżeli Coding Dojo brzmi dla Ciebie jako ciekawa forma spędzenia wolnego czasu, to zapraszam Cię na spotkania Coding Dojo Silesia organizowane w Katowicach pod hasłem Kopalnia Dobrego Kodu.

Będziesz miał okazję uczestniczyć w około 3 godzinnych sesjach programistycznych podczas których w 2-3 osobowych zespołach będziesz rozwiązywał zadany temat.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz rzucić okiem na najbliższą edycję, odbywającą się 24 maja 2018 roku. Aktualne spotkanie skupia się wokół języka Python – podobno wystarczą jedynie podstawy 😉 . Organizatorzy zapewniają, że następna edycja oparta będzie o język JavaScript, a na kolejnych pojawi się PHP. Dokładne informacje znajdziesz na stronie wydarzenia.

To co, wpadasz na Coding Dojo Silesia?

NodeStart - Twórz back-end w JavaScript / TypeScript