Czy bycie programistą jest dla Ciebie?

Czy zastanawiasz się, czy praca w IT jest dla Ciebie? Najpewniej usłyszałeś, że jest to przyjemna, prosta i dobrze płatna praca w przeciwieństwie do innych. Bootcampy obiecują, że wystarczy nauczyć się jednego języka i jesteś ustawiony do końca z życia.

Dlaczego o to pytam?

Jak przychodziłem do IT, spodziewałem się, że zmienię świat. Zadania będą wyzwaniami. Non stop będę robił coś ciekawego. Będę przede wszystkim kodził w ulubionym języku. Wymagania, które będę dostawał, będą czytelne, zrozumiałe i łatwo zamienialne na kod.

No i po 2 tygodniach pracy okazało się, że rzeczywistość jest zupełnie inna i czego innego się ode mnie wymaga.

Dziś przedstawię Ci 5 powodów, dla których IT to nie jest odpowiednie miejsce dla Ciebie – tak by podjąć decyzję bardziej świadomie 🙂

W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ