Czy Hooki wyprą Higher Order Components w React?

„A nie lepiej, zamiast HOC użyć własnych hooków z logiką? ” – jest to pytanie, które pojawiło się na webinarium z Reacta i niezwykle często pojawia się w środowisku React.

Kiedyś gdy nie było Hooków, zwyczajową praktyką było pisanie kontenerów i komponentów prezentacyjnych oraz Higher Order Components (komponenty wyższego rzędu).

W momencie pojawienia się Hooków pojawiło się wiele pytań, po co nam są potrzebne te „stare” techniki i czy nie można pisać tylko przy użyciu Hooków? W dzisiejszym odcinku opowiem Ci, dlaczego odpowiedź na to pytanie nie jest trywialna i od czego tak naprawdę „to zależy”.

Bonus: A-nie-lepiej-zamiast-HOC-uzyc-wlasnych-hookow-z-logika-v.pdf

 

W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ