Dev:Cast – #07 Legacy Code. Jak sobie z nim radzić na co dzień?

Kontynuując wątek Legacy Code chcemy przedstawić wam sposoby na jego ujarzmienie. Praca z Legacy Code może stawiać nie lada wyzwania ale także być przyjemna. Nie zawsze także rozchodzi się o całościowe przepisywanie projektu – szanujemy swój czas oraz pieniądze naszego klienta. Czasem wystarczają proste zmiany w obrębie wybranych komponentów aby usprawnić sobie co dzienną pracę z systemem.

W siódmym odcinku definiujemy sobie sposoby wdrażania usprawnień – większy oraz mniejszych w Legacy Code, wdrażając je „przy okazji” lub „planując z góry”. Wspominamy także o bardzo ważnym aspekcie, który często jest pomijany, a przynosi niesamowite efekty podczas badania odziedziczonego kodu tzw. spike.

Jak wy pracujecie z odziedziczonym kodem? Jakie stosujecie praktyki? Jak radzicie sobie z planowaniem zmian? Jeśli masz coś dodania, to serdecznie Cię zapraszamy do zostawienia komentarza pod odcinkiem 😉

Dodatkowy odsłuch Dev:Cast

Podcast Dev:Cast dostępny jest także do odsłuchu:

Udział wzięli

W tym odcinku podcastu Dev:Cast usłyszycie głosy następujących osób:

Masz pomysł na temat?

Jeżeli chcesz abyśmy porozmawiali na jakiś konkretny temat, zgłoś go za pośrednictwem komentarza pod tym odcinkiem lub napisz do nas e-mail.

Jingle Music by www.bensound.com.

NodeStart - Twórz back-end w JavaScript / TypeScript