Jak naprawić SRP w czasie refaktoryzacji?

Chcesz zmienić kod. Patrzysz a tu naprawdę się dzieję. Możesz dopisać 2 linijki i olać, nadal wykonując swoją pracę lub…

No właśnie. W zależności od tego ile masz czasu na zadanie jest kilka możliwych rozwiązań. Ważne jest to, że zanim wprowadzisz zmianę to poświęciłeś już czas by zrozumieć co tu się dzieję, a jak za rok wrócisz w to samo miejsce to znowu możesz natrafić na podobne problemy.

W tym filmie pokarzemy Ci na rzeczywistym przykładzie jak analizować kod pod kątem naruszeń Single Responsibility Principle, jakie są symptomy tych naruszeń, w jaki sposób można refaktoryzować kod oraz jak zastosować narzędzia, które przedstawiliśmy w poprzednich filmach.

NodeStart - Twórz back-end w JavaScript / TypeScript
W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ