Jak pracować z Dockerem efektywnie? – Start projektu

Zacząłem niedawno pracę nad swoim projektem. Doświadczenie podpowiedziało mi, by ogarnąć uruchamianie, tak by było bezproblemowe.

Uruchamianie jest czynnością, którą wykonujemy najczęściej w trakcie developmentu. Zmieniamy coś i uruchamiamy, by sprawdzić, czy działa. Jak do zespołu dochodzą nowe osoby, to one praktycznie muszą wykonać wszystkie niezbędne czynności z zakresu konfiguracji czy instalacji potrzebnych narzędzi, zanim zaczną pracą.

Jeśli jest dokumentacja to pół biedy. Jeśli to można dopytać innych jak to ogarnąć. Ja natomiast wiem, że jeślibym pominął ten etap, to wracając do projektu po kilku miesiącach, sam by się zastanawiał, dlaczego nic mi nie działa 🙂

W filmie pokaże Ci, jak podszedłem do tego w przypadku mojej aplikacji. W jaki sposób wykorzystałem do tego Dockera oraz jak rozwiązałem problemy ze zbyt dużymi obrazami, oraz ze zbyt wolnym budowaniem po każdej zmianie kodu.

NodeStart - Twórz back-end w JavaScript / TypeScript
W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ