Jak stać się lepszym programistą dzięki Code Review – 4 skuteczne rady

Czy boisz się pokazywać swój kod, kiedy dołączasz do nowego zespołu? Masz obawy przed pierwszy Code Review? Czy czujesz, że nic się nie uczysz od swoich bardziej doświadczonych kolegów?

Ja dokładnie w taki sposób się czułem przez pierwsze cztery lata pracy. Bałem się pokazywać kod. Brałem wszystko bardzo osobiście. Nie czerpałem wiedzy i umiejętności od moich kolegów ze zespołu. Dopiero po zmianie pracy i wprowadzeniu Code Review zrozumiałem więcej, przez co mogłem zacząć się rozwijać szybciej.

W dzisiejszym odcinku przygotowałem dla Ciebie cztery skuteczne i sprawdzone przeze mnie rady, które pomogą CI stać się lepszym programistą. Wszystko to dzięki właśnie Code Review.

W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ