Jak szybko przetestować stronę w cypress.io?

Musisz przetestować aplikację webową, ale nie chce Ci się jej manualnie przeklikiwać za każdym razem, gdy ktoś wprowadzi zmiany? Czasami masz wrażenie, że czujesz się jak „bot”, który za każdym razem robi to samo?

A co gdyby pojawił się „bot”, który wykona tę pracę za Ciebie i jeszcze Ci powie, kiedy coś nie działa? Taką funkcję pełnią właśnie testy e2e (end to end), które w przeciwieństwie to testów jednostkowych, weryfikują działanie całej aplikacji.

W tym odcinku pokażemy Ci, jak można pisać testy automatyczne przy użyciu frameworka cypress.io (https://www.cypress.io/). Pozwala on na stosunkowo łatwe, a co za tym idzie, szybkie pisanie testów e2e, dzięki którym masz gwarancję, że gdy coś kiedyś się zepsuje, to będziesz o tym zawczasu wiedział.

NodeStart - Twórz back-end w JavaScript / TypeScript
W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ