Kruchość = nieSOLIDny kod

W pewnym momencie wprowadzasz zmianę i … zaczyna się prawdziwa tragedia. Z pozoru niepowiązanego moduły przestają działać. Klient dzwoni i mówi, że na produkcji przestały działać zamówienia. A przecież Ty zmieniłeś tylko małą funkcję w module drukowania.

Złamanie SRP może właśnie doprowadzić do takiej sytuacji. Świadczy to o tym, że Twój kod jest po prostu kruchy.

Dziś pokażemy Ci czym charakteryzuje się kruchy kod. Co się stanie, gdy będziemy non stop hackować kod zamiast wprowadzać czasami bardziej kosztowne, ale zgodne z dobrymi praktykami zmiany. Na koniec pokażemy Ci jedną skuteczną metodę radzenia sobie z tym.

NodeStart - Twórz back-end w JavaScript / TypeScript
W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ