Podsumowanie hackatonu bankITup 2017

Sezon hackatonów bankowych w pełni, więc w paru słowach o jednym z nich, a mianowicie bankITup.
26-cio godzinny hackaton organizowany przez Bank Zachodni WBK i platformę ChallengeRocket.com

Hackaton

Zadaniem dla uczestników było zaprojektowanie rozwiązania, przy pomocy dowolnej technologii, przedstawiającego bankowość w roku 2030. Na realizację mieliśmy wspomniane 26 godzin, podczas których powstał prototyp aplikacji oraz prezentacja. Dużym atutem była możliwość rozmowy z metorami. Byli to menadżerowie banku WBK oraz Startup Co-Founderzy.

Pomysł Nasz pomysł na aplikację bankową 2030 to asystent płatności PAYA.
PAYA ma zapewnić wspólny, jednolity punkt dostępu do historii płatności i ich realizacji. Naszym pomysłem jest, aby każdy rachunek jaki otrzymasz np. za prąd, opłata za telefon lub faktura, którą otrzymasz na e-mail, trafiały do naszej aplikacji, a nasz asystent ustawi odpowiednie przypomnienie, nauczy się Twoich zachowań na podstawie wcześniej dokonywanych opłat i będzie mógł zasugerować Ci optymalizację wydatków.

Podczas hackathonu stworzyliśmy dwie aplikacje:

  • Portal dla użytkownika umożliwiający podgląd oczekujących płatności oraz ich realizację metodą „one click payment”
  • Asystent Mobilny – to aplikacja na telefon pełniąca rolę asystenta głosowego. Komunikując się z użytkownikiem w języku polskim umożliwia szybkie opłacenie oczekujących płatności.

Co dalej ?

W 2018 roku chcemy wykorzystać Open Banking podyktowany wymaganiami dyrektywy Unii Europejskiej PSD2 i umożliwić integrację wszystkich kont bankowych, które użytkownik posiada, w jednym miejscu. Tak więc nie trzeba będzie już korzystać z dedykowanych aplikacji bankowych, aby dokonać transakcji. Tego typu rozwiązanie mieliśmy już okazję testować na hackatonie organizowanym przez Bank ING, gdzie organizator ustostępnił nam rozwiązania, które nie są jeszcze w pełni dostępne na rynku.

Z zawodu i zamiłowania programista. Jara mnie wszystko, co potrafi zmienić nieciekawy input w ciekawy output, czyli m.in. programowanie, gotowanie, muzyka i fotografia.
PODZIEL SIĘ