SOLID – Co się za nim kryje

SOLID to 5 zasad, które często wymienia się jako najważniejsze dobre praktyki tworzenia oprogramowania. Czy SOLID jest lekiem na wszelkie bolączki programistów? Czy jego użycie gwarantuje nam stworzenie dobrego oprogramowania? Czy wśród tych zasad można wyróżnić jakąś najważniejszą? Czy zawsze należy stosować wszystkie 5 zasada, a może są jakieś odstępstwa?

Jak zaczynałem swoją pierwszą pracę to wydawało mi się, że na powyższe pytania odpowiedź brzmi tak. Po 10 latach pracy odpowiedź na to pytanie jest taka jak status związku na facebook: to skomplikowane.
W filmie dzielę się z Wami swoimi przemyślenia na ten temat oraz pokaże, co kryje się za SOLIDem.

W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ