Moje wyzwanie na najbliższy miesiąc

Ostatnio wpadłem na pomysł aby w formie wyzwania zapoznać się z popularnym zestawem artykułów opatrzonych tytułem „97 Things Every Programmer Should Know”. Na czym to wyzwanie będzie polegało? Moim celem jest przerobienie codziennie trzech artykułów. Nie wydaje się to zbyt wygórowane zadanie, bo każdy z artykułów jest w miarę krótki. Nie chcę jednak przerabiać tego jak zwykłej książki, czytając jednego dnia 10 częsci, a przez kolejne dwa wcale. Moim zadaniem jest przyswajanie systematycznie małych partii tego zbioru.

Czym konkretnie jest seria 97 rzeczy o których powinien wiedzieć każdy programiasta? To zbiór porad wielu doświadczonych ekspertów niezależnych od języka czy technologii – to po prostu kodeks postępowania specjalistów. Wszystkie tematy są wymieszane i opisują inne aspekty zawodu programisty. Może to być bardzo ciekawe doświadczenie.

Aleee… Po co to? To Ty już tego wszystkiego nie wiesz? Jak Ty człowieku funkcjonujesz? :confused: Myślę, że wiele rzeczy już znam i stosuję w codziennej pracy, ale liczę na to, że odkryję coś nowego i zarazem ciekawego. A po za tym nie zaszkodzi mi przeczytać raz jeszcze czegoś co już wiem, być może pozwoli mi to spojrzeć na niektóre aspekty z innej perspektywy? Zobaczymy jak będzie, ale jestem dobrej myśli :smiley:

Mam nadzieję, że mniej więcej za miesiąc będę mógł się pochwalić postem podsumowującym moje wyzwanie!

Programista skupiony głównie wokół technologii webowych, ale nie przywiązujący się do konkretnych języków i narzędzi. Skoncentrowany na ciągłym rozwoju, zwolennik ruchu Software Crafmanship. Na codzień pracując w DAZN ma okazję rozwijać interesujący projekt do streamingu wydarzeń sportowych. Prywatnie fan sportu, a szczególnie piłki nożnej. Po godzinach próbuje również swoich sił w piwowarstwie domowym.
PODZIEL SIĘ