97 rzeczy które każdy programista powinien wiedzieć

97 rzeczy które każdy programista powinien wiedzieć

97 rzeczy które każdy programista powinien wiedzieć” to zbiór zasad, które profesjonalista powinien przyswoić i starać się stosować w codziennej pracy. Zasady te są uniwersalne, ponieważ nie są ściśle związane z żadnym z paradygmatów programowania, technologią czy środowiskiem – dowiesz się raczej jak programista powinien zachowywać się podczas pracy w projekcie czy współpracując z innymi osobami.

Oryginalny zbiór został przygotowany przez wydawnictwo O’Reilly Media i wydana pod tytułem „97 Things Every Programmer Should Know. Collective Wisdom from the Experts” gdzie swoich rad udzieliły takie osoby jak Robert C. Martin, Dan North czy Heinz Kabutz. Przez lata zestawienie to było ogólnie dostępne, ponieważ było udostępnione przez wydawnictwo całkowicie za darmo.

Streszczenie

W naszym serwisie pojawiła się seria artykułów zawierająca streszczenia wszystkich tych zasad. Poniżej znajdziesz odnośniki do sześciu, a w każdym z nich 16 punktów.

Pobierz PDF

Jeśli jednak streszczenie „97 rzeczy które każdy programista powinien wiedzieć” wygodniej byłoby przyswoić w formie jednego dokumentu lub chciałbyś je wydrukować w przystępnej formie to pobierz poniższy plik PDF.