Autorzy

Adrian Piętka - Zdjęcie

ADRIAN PIĘTKA

Na co dzień Software Engineer, jeszcze programujący CTO w firmie Emphie Solutions. Fascynat programowania, architektury, metodyk zwinnych i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Polyglot Programer kochający poznawać nowe języki jednocześnie wykorzystując ich najlepsze strony. Założyciel DevEnv i współautor podcastu DevEnv.

After Hours, czyli gdy nie pracuje i nie robi czegoś na DevEnv – podróżnik w miejsca zapomniane, pasjonat lokalnej historii. Mocno zajarany survivalem, urbexem i militariami. Jest jednym z opiekunów schronu bojowego WAWOK w Rybniku. Czasem wrzuca coś na swojego prywatnego bloga Jestem Adrian.

Mateusz Książek - Zdjęcie

MATEUSZ KSIĄŻEK

Programista skupiony głównie wokół technologii webowych, ale nie przywiązujący się do konkretnych języków i narzędzi. Skoncentrowany na ciągłym rozwoju, zwolennik ruchu Software Crafmanship. Na codzień pracując w DAZN ma okazję rozwijać interesujący projekt do streamingu wydarzeń sportowych.

Prywatnie fan sportu, a szczególnie piłki nożnej. Po godzinach próbuje również swoich sił w piwowarstwie domowym.

Bartłomiej Michalski - Zdjęcie

BARTŁOMIEJ MICHALSKI

W dzień Senior Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 8 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data.

Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.

Janina Adamiec - Zdjęcie

JANINA ADAMIEC

Na co dzień pracuje jako Lead Software Quality Assurance Engineer w firmie Emphie Solutions. Testowanie to jest to co lubi najbardziej. Prywatnie kocha gotować, grać w gry planszowe i podróżować. Jest niepoprawną kociarą.

Przyjaciele DevEnv

Tomasz Niemiec - Zdjęcie

TOMASZ NIEMIEC

Zawodowo: Team Leader w Future Processing, zajarany pracą z zespołami i zwinnym dostarczaniem wartości. Prywatnie: mąż i ojciec dwójki szkrabów. Nocą: hard(to the f$%#ing)core gamer.

Swoją przygodę z IT rozpoczął w 2011 roku, od stanowiska Junior Quality Assurance. Po kilku latach wskoczył w buty Scrum Mastera/Team Leadera i został na dłużej. Uwielbia pracę z zespołami developerskimi i wspólnym osiągnięciu uber-produktywności i samoorganizacji teamu, mając cholernie dobrą frajdę z pracy.

Prowadzi bloga gamingowego RaczejKonsolowo.com. Hostuje podcast RaczejKonsolowo Gamecast.

Dariusz Wrzesień - Zdjęcie

DARIUSZ WRZESIEŃ

Z zawodu i zamiłowania programista. Jara mnie wszystko, co potrafi zmienić nieciekawy input w ciekawy output, czyli m.in. programowanie, gotowanie, muzyka i fotografia.
Bartosz Fertała - Zdjęcie

BARTOSZ FERTAŁA

Głównie programista, choć lubi również wchodzić w buty innych ról. „Generator”: charakteryzuje się nieustanną potrzebą tworzenia czegokolwiek w jakiejkolwiek formie.

Marcin Juranek - Zdjęcie

MARCIN JURANEK

Programista, na co dzień pracujący w Zakładzie Informatyki i Telekomunikacji, zmagający się z problemami natury górniczej.

Mąż i ojciec dwójki dzieci. Swoje projekty i postępy opisuje na swoim blogu, poszukuje „idealnego” kodu i architektury”.

Od kilku lat pracuje w C# i MS SQL-u, entuzjasta Event Stormingu, uczestnik DNA.