Dev:Cast – #01 Jak zorganizować Daily Scrum aby przynosił wartość

Witajcie w pilotażowym odcinku podcastu Dev:Cast. Pierwszym poruszanym tematem jest długi, rozciągający się w czasie Daily Scrum. Czasem pojawiają się tematy, które powinny zostać jedynie zasygnalizowane i kontynuowane już po tzw. standupie. Niestety stają się niezłą odskocznią od głównego wątku rozmowy, zajmując czas, a nie raz wyzwalając zażartą dyskusję. Rozważamy jak można zapobiec takiemu problemowi bez osoby sprawującej roli supervisora. Jeśli pracujesz w scrumie i czujesz, że Twoje daily stało się za długie oraz „wymemłane” – to idealne trafiłeś. Niech pierwszy odcinek Dev:Cast pomoże Ci w rozwiązaniu tego problemu.

Dodatkowy odsłuch Dev:Cast

Różnorodność używanych mediów do śledzenia podcastów jest jeszcze dla nas nowością. Dlatego na początek, podcast Dev:Cast możesz słuchać:

Udział wzięli

Chcemy aby podcast tworzony był przez różne osoby. Dlatego, też będziemy się starać rozmawiać w różnorodnym składzie, zapraszając do pogawędki także osoby z poza grona naszej rodziny DevEnv. W pierwszym odcinku usłyszycie głosy następujących osób:

Masz pomysł na temat?

Jeżeli chcesz abyśmy porozmawiali na jakiś konkretny temat, zgłoś go za pośrednictwem komentarza pod tym odcinkiem lub za pomocą naszego fanpage w serwisie Facebook.

Na co dzień Software Engineer. Fascynat programowania, architektury, metodyk zwinnych i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Polyglot Programer kochający poznawać nowe języki jednocześnie wykorzystując ich najlepsze strony. Założyciel DevEnv i współautor podcastu Dev:Cast. After Hours czyli gdy nie pracuje i nie robi czegoś na DevEnv - podróżnik w miejsca zapomniane, pasjonat lokalnej historii. Mocno zajarany survivalem, urbexem i militariami. Jest jednym z opiekunów schronu bojowego WAWOK w Rybniku.
PODZIEL SIĘ