Dev:Cast – #02 Dlaczego boimy się popełniać błędy

Nadeszła pora aby przedstawić drugi odcinek podcastu Dev:Cast. Tym razem dyskutujemy o temacie Tomasza, który brzmiał: „dlaczego developerzy boją się odbijania notek„. Rozmawialiśmy o tym czemu boimy się popełniać błędy i co jest przyczyną strachu. Staraliśmy się szukać rozwiązania w oparciu o budowanie przyjaznego środowiska, które pozwala na popełnianie błędów. Błędów które powinny służyć nauce. Podczas rozmowy bardzo szybko okazało się, że każdy z nas ma doświadczenia z sytuacjami, gdzie popełniony błąd traktowany był w negatywny sposób. Nawet ten trywialny.

Jeżeli w Twoim otoczeniu panuje przekonanie, że za błędy należy karać – ten podcast jest dla Ciebie. Może to jest powodem przeciągających się terminów realizacji zadań?

Dodatkowy odsłuch Dev:Cast

Różnorodność używanych mediów do śledzenia podcastów jest jeszcze dla nas nowością. Dlatego na początek, podcast Dev:Cast możesz słuchać:

Udział wzięli

Podczas drugiego odcinka podcastu Dev:Cast pojawił się nasz pomysł aby podcast tworzony był przez różne osoby. Dlatego, też będziemy się starać rozmawiać w różnorodnym składzie, zapraszając do pogawędki także osoby z poza grona naszej rodziny DevEnv. W drugim odcinku usłyszycie głosy następujących osób:

Masz pomysł na temat?

Jeżeli chcesz abyśmy porozmawiali na jakiś konkretny temat, zgłoś go za pośrednictwem komentarza pod tym odcinkiem lub za pomocą naszego fanpage w serwisie Facebook.

Na co dzień Software Engineer, jeszcze programujący CTO w firmie Emphie Solutions. Fascynat programowania, architektury, metodyk zwinnych i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Polyglot Programer kochający poznawać nowe języki jednocześnie wykorzystując ich najlepsze strony. Założyciel DevEnv i współautor podcastu DevEnv.
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Comments are closed.