Dev:Cast – #24 Front-End Development – Startujemy z nowym projektem

Front-End development ewoluuje z szybkością bliską prędkości światła ⚡️ Rozwijane są kolejne wersje istniejących rozwiązań, pojawiają się nowe frameworki oraz biblioteki. Ogromna społeczność około frontendowa głowi się i trudzi aby dostarczać coraz lepsze rozwiązania ułatwiające co dzienną pracę programisty ale także rozwiązywać znane problemy w inny, a zarazem lepszy sposób.

Jak zatem nadążać za pojawiającymi się nowościami? Jak podchodzić do wyboru konkretnych rozwiązań przy startowaniu nowego projektu frontendowego?

Jakie narzędzia wybierać do front-end developmentu?

Razem z Łukaszem oraz Rafałem staramy się odpowiedzieć na powyższe pytania, dając wskazówki co do wyboru:

  • frameworka,
  • biblioteki do testów jednostkowych,
  • bundlera oraz task runnera.

Ciekawy co mają do powiedzenia specjaliści w temacie frontendu? W takim razie zapraszam Cię bardzo serdecznie do odsłuchu ⤵️⤵️

🤠 O naszych gościach

Łukasz „Max” Kokoszka – Wygadany i proaktywny pragmatyk. Człowiek z pasją, apostoł szerokich horyzontów, odpowiedzialności i „myślenia” nad tym, co się robi. W branży? Długo. Od zawsze w technologiach webowych (JS, PHP, RoR). Od kilku lat zafiksowany tylko na punkcie frontendu i JS-a. Na ścieżce swojej kariery zaliczył m.in.: czeskie korpo i jedną z najlepszych polskich agencji kreatywnych, a od pięciu lat uszczęśliwia kolegów i koleżanki w FP. Lubi sobie pogadać: FDD, ngPoland, 4Devs. Prywatnie luźny gość, mąż i ojciec. Podróżuje po Europie, ale i tak jakoś zawsze kończy w Hiszpanii. Od lutego 2018 roku wraz z innym starym wilkiem – Rafałem Brzoską – stanowią bez hierarchiczną frontendową watahę.

Rafał Brzoska – Senior Software Developer i Angular Trainer, który już od dobrych kilku lat przyrządza w Future Processing soczyste fronty w aplikacjach opartych o web. W autostarcie ustawionego ma Webstorma. Wnikliwy obserwator rozwoju technologii frontendowych, w szczególności JavaScriptu, TypeScriptu i Angulara. Jako trener współpracuje też z firmą Bottega IT Minds. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Gra na akordeonie i siorbie yerba mate. Ostatnio najwięcej technologicznej frajdy ma jednak z polowań na świeże frontendowe mięsko wraz z innym starym wilkiem – Łukaszem „Maxem” Kokoszką.

📚 Podziel się doświadczeniem

Jesteś Front-End developerem? Jak podchodzisz do wyboru technologii i narzędzi, o których rozmawialiśmy w podcaście?

Zachęcam Cię do pozostawienia swojej odpowiedzi w komentarzu – dziękuję 👍

🎧 Dodatkowy odsłuch Dev:Cast

Podcast Dev:Cast dostępny jest także do odsłuchu:

💰 Udział wzięli

W tym odcinku podcastu Dev:Cast usłyszycie głosy następujących osób:

💡 Masz pomysł na temat?

Jeżeli chcesz abyśmy porozmawiali na jakiś konkretny temat, zgłoś go za pośrednictwem komentarza pod tym odcinkiem lub napisz do nas e-mail.

Jingle Music by www.bensound.com.

Na co dzień Software Engineer. Fascynat programowania, architektury, metodyk zwinnych i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Polyglot Programer kochający poznawać nowe języki jednocześnie wykorzystując ich najlepsze strony. Założyciel DevEnv i współautor podcastu Dev:Cast. After Hours czyli gdy nie pracuje i nie robi czegoś na DevEnv - podróżnik w miejsca zapomniane, pasjonat lokalnej historii. Mocno zajarany survivalem, urbexem i militariami. Jest jednym z opiekunów schronu bojowego WAWOK w Rybniku.
PODZIEL SIĘ