Jak ułatwić pracę z API przy użyciu GraphQL? | FDD 2017

W grudniu 2017 roku miałem okazję przeprowadzić prelekcję o standardzie GraphQL na konferencji Future Dev Day organizowaną przez firmę Future Processing. Właśnie zostało udostępnione nagranie prezentacji, która może stanowić dobre wprowadzenie do tematu.

Na początek o samej konferencji, na której miałem okazję wystąpić…

Future Dev Day to bezpłatna konferencja programistyczna. Inicjatywa zrodziła się z chęci poszerzania wiedzy i umiejętności oraz wymiany doświadczeń między osobami pracującymi w obrębie jednej firmy, lecz w różnych zespołach projektowych. Mówimy o najnowszych technologiach, platformach i technikach wytwarzania oprogramowania, które już zdobywają rynek lub mają ku temu bardzo duży potencjał. Kilka z do tej pory poruszanych tematów to programowanie obiektowe, ASP.NET, Docker, Big Data, Angular 2.0, deep learning, czy skalowanie w chmurze Amazona. Nie brakuje również branżowych nowinek i informacji o ciekawych narzędziach, które każdy będzie mógł wykorzystać w swojej codziennej pracy. W ten sposób inżynierowie inspirują się do rozwoju w obszarach niezbędnych do realizacji kolejnych ambitnych projektów.

Jeśli interesuje Cię zagadnienie GraphQL, ale jeszcze nie miałeś większej styczności z tym standardem oraz nie posiadasz większej wiedzy na ten temat to zobaczenie tego filmu pomoże Ci w zrozumieć podstawy. W kilkanaście minut zostały przedstawione najważniejsze informacje i największe zalety tego standardu. Nie zabrakło też informacji przed czym należy się przestrzegać podczas implementacji API w oparciu o GraphQL.

O samym GraphQL pisałem już na tym blogu sporo i z pewnością pojawią się tutaj jeszcze posty związane z tym standardem. Zachęcam do zajrzenia na dedykowaną stronę poświęconą GraphQL.

Programista skupiony głównie wokół technologii webowych, ale nie przywiązujący się do konkretnych języków i narzędzi. Skoncentrowany na ciągłym rozwoju, zwolennik ruchu Software Crafmanship. Na codzień pracując w DAZN ma okazję rozwijać interesujący projekt do streamingu wydarzeń sportowych. Prywatnie fan sportu, a szczególnie piłki nożnej. Po godzinach próbuje również swoich sił w piwowarstwie domowym.
PODZIEL SIĘ