ReactiveConf 2019

Miło nam poinformować, że kolejny raz mamy okazję wspierać interesujące wydarzenie ze świata IT! Tym razem jest to konferencja ReactiveConf, która odbędzie się od 30 października do 1 listopada w Pradze. Jest to pierwsza zagraniczna konferencja, którą obejmujemy patronatem, ale nie jest na tyle odległa aby stanowiła problem dla entuzjastów najnowszych technologii 😉

Z okazji naszego prarnerstwa mamy kod zniżkowy dla naszych czytelników, który pozwoli zredukować cenę biletu o 20%. Wystarczy podać kod „DevEnv” podczas rejestracji.

O konferencji

ReactiveConf nie jest nową konferencją gdyż odbywała się już w poprzednich latach. Szczerze mówiąc wcześniej żaden z nas nie słyszał o tej konferencji. Jednak kiedy przejrzeliśmy tematykę i całą organizacyjną otoczkę wydaje nam się, że jest to jedno z ciekawszych wydarzeń w tej częsci Europy. Jak będzie w rzeczywistości to się oczywiście okaże, nie mniej jednak po samej agendzie czy liście warsztatów można wywnioskować, że będzie interesująco.

Oprócz technicznego mięsa organizatorzy chcą zadbać mocno o community. Oprócz przestrzeni do swobodnej dyskusji między uczestnikami, ędzie dostępne też miejsce gdzie można porozmawiać z prelegentami.

Agenda

Na tę chwilę dostępna jest agenda na 2 dni konferencji, plus dzień festiwalowy, podczas którego odbęda się głównie warsztaty. Zerkając na poniższe tematy, które zostały już zatwierdzone można zauważyć, że kilka pokrywa się z tym o czym pisaliśmy na naszym blogu, jak np. React Hooks, GraphQL, Cypress czy PWA.

Tak więc jak widać – interesują nas podobne zagadnienia. Dlatego też wydaje nam się, że jest to wydarzenie, które spełni nasze oczekiwania, jak i oczekiwania naszych czytelników.


Tak jak wspominaliśmy wyżej – oprócz tradycyjnych prelekcji przewidziane są również warsztaty, których ma być aż 17. Jak na razie wiemy, że będa tam poruszone takie tematy jak Webpack, GraphQL, Elm, Serverless. Brzmi dobrze, czekamy więc na dalszą część informacji.

Do zobaczenia w Pradze

Bardzo prawdopodobne, że jeśli wybieracie się na tę konferencję to spotkacie tam kogoś od nas. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i liczymy, że uda nam się zaliczyć ciekawe prezentacje. Oczywiście zamierzamy również spotkać interesujących ludzi i być może nagrać jakieś ciekawe filmiki? Nie zapominajmy też, że Czechy to kraina prawdziwego piwa! 🍺

NodeStart - Twórz back-end w JavaScript / TypeScript
PODZIEL SIĘ