Monorepo z Lerna.js

Potrzebujesz napisać aplikację, która jest podzielona na wiele paczek o rożnych odpowiedzialnościach i pomiędzy którymi istnieją zależności. Nie chciałbyś jednak trzymać ich na różnych repozytoriach, ale nie wiesz w jaki sposób można zarządzać tymi paczkami z poziomu jednego repozytorium.

A co jeśli istnieje gotowe narzędzie, które pozwoli Ci zapanować nad całym projektem, który będzie znajdował się w całości w monorepo?

I tu z pomocą przychodzą narzędzia do zarządzania paczkami, takie jak lerna.js (https://lerna.js.org/).

W tym odcinku wyjaśnię różnice między monorepo i multirepo, a następnie stworze projekt przy użyciu lerny. Ponadto przedstawię Ci wachlarz gotowych komend, które dostarcza lerna.

Link do repo: https://github.com/matthew-the-equine/devenv-lerna-episodes

W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ